Hideg víz hatása a szervezetre legalább 3 pozitív dolgot hordoz. Sokan el sem tudják képzelni, hogy egy jégkockákkal teli medencében, vagy a téli fagyban a Duna-parton (vagy bármilyen tóban, folyóban) nyakig merülve fürödjenek egyet.
Magam sem tudtam elképzelni, hogy az ember fagyos időben fürdőnadrágra vetkőzzön, amíg meg nem próbáltam.
Hideg víz hatása
A hideg víz testre gyakorolt áldásos hatásairól szóló cikkekből 3 dolgot emelnék ki, amelyeket magam is megtapasztaltam:
- erősíti az immunrendszert, edzi és ellenállóbbá teszi a szervezetet a szélsőséges külső hatásokkal szemben
- edzi a keringési rendszert, az erek összehúzódásával majd újra tágulásával, hosszútávú hatásként csökkentheti a pulzust. Ennek oka, hogy egy edzett, alkalmazkodóképes keringési rendszerben a szívnek kevesebb munkát kell kifejtenie a megfelelő vérellátáshoz
- javítja a kedélyállapotot
A hideg víz hatása a testre (és lélekre)
Külön kiemelném, hogy a hideg víznek nem csak a testre van jó hatása. Nem utolsósorban ad egy pozitív élményt az embernek, mert legyőzi saját félelmét, és megteszi azt, amit egy átlagember lehetetlennek tart. Pedig nem is az: hideg, jeges vízben fürdik.
Persze, nem mindenki képes egy csettintésre a jeges vízbe csobbanni. Jómagam nem szerettem a hűvös vizet, már a 27 fokos úszómedence is túl hideg volt számomra.
A hideggel sem voltam kibékülve: ha megfújt egy kis hűvös szellő, már fájt is a torkom, minden télen többször voltam megfázásos beteg.
Ezek alapján, amikor szóba került a hideg vizes fürdés, csak legyintettem, hogy ilyen hülyeség engem nem érdekel.
Hogyan győztem le az akadályokat? A történetről itt mesélek részletesen: Jeges vízben fürdés